Madáretető - Dúcetető- kicsi

Madáretető - Dúcetető- kicsi
Madáretető - Dúcetető- kicsi
Madáretető - Dúcetető- kicsi
Madáretető - Dúcetető- kicsi
Madáretető - Dúcetető- kicsi
Madáretető - Dúcetető- kicsi
Madáretető - Dúcetető- kicsi
Madáretető - Dúcetető- kicsi

Ehhez a termékhez nem készült el a leírás, ha szüksége van részletes információkra, szívesen segítünk Önnek.
Kattintson a "Kérdés a termékről" gombra, és soron kívül elkészítjük Önnek a részletes leírást.
Amennyiben a termék a kép alapján több fajta színben, tipusban rendelhető, az ár mindig 1 db-ra vonatkozik.

Törekszünk a weboldalon megtalálható pontos és hiteles információk közlésére. Olykor, ezek tartalmazhatnak téves információkat: a képek tájékoztató jellegűek és tartalmazhatnak tartozékokat, amelyek nem szerepelnek az alapcsomagban, egyes leírások vagy az árak előzetes értesítés nélkül megváltozhatnak a gyártók által, vagy hibákat tartalmazhatnak.

Ha hibát talált a leírásban vagy az adatlapon, kérjük jelezze nekünk!


A pontos szállítási díj rendeléskor kerül kiszámításra.

A szállítási díjaink megtekinthetőek ide kattintva.



A képek csak illusztrációk!
Beszerzési idő:
3-8 munkanap
20 590 Ft
Kedvencekhez
Nyomtat
Összehasonlítás
Kérdés a termékről
Részletek
Adatok
Vélemények
Részletek

A téli madáretetés a legtöbb fajt érintő, akár hat hónapon át tartó, éppen ezért az egyik legösszetettebb madárvédelmi tevékenység. A téli madáretetés az első fagyok beköszöntétől (ez hazánkban általában novembert jelenet), ezek megszűnéséig tart. A legfontosabb tudnivaló a téli madáretetésről a folyamatosság. A madarak gyorsan megszokják és számítanak a terített asztalra. Évről-évre akár messziről is visszatérnek a stabil madáretetők közelébe telelni, ezért ha váratlanul abbahagyjuk az eleség pótlását, rengeteg madarat hozhatunk nehéz helyzetbe. Az etetőre járó kistestű, gyakran alig 4,5 - 10 gramm (!) körüli testtömegű madarak számára -10 Celsius alatti hőmérsékleten a túlélés gyakran arról szól, tartalékaik csak arra elegendők, hogy át tudják vészelni a fagyos éjszakát. Ha másnap nem tudnak eleget táplálkozni az alig 5-6 órányi nappali periódusban, például azért, mert nem töltöttük fel az etetőt, könnyen elpusztulhatnak a következő hideg éjszakán. 



Mivel etessünk, és mivel ne?
A legfontosabb madáreleség a jól ismert, magas olaj tartalmú napraforgó. A madáretetőre helyezett magok soha ne legyenek sósak, pörköltek, hanem a natúr, ipari napraforgómagot válasszuk. A napraforgóba keverhetünk kölest is, hisz a nem túl erős csőrrel rendelkező fajok, pl őszapó és vörösbegy, csak ezeket a kisebb magokat képesek elfogyasztani. Ezen túl használhatunk még diót, almát, sajtot, állati zsiradékot (faggyút, cinkegolyót). A madáretetőre soha ne tegyünk kenyeret, kenyérmorzsát, mert ez több napig, hétig is maradhat elfogyasztatlanul és eközben erjedésnek indulva gyomor- és bélgyulladást, akár a madarak pusztulását okozhatja.


Mérete:50 x 50 x 180 cm

Etető kihelyezés:
A lábbal rendelkező dúcetetőt  nagyobb kertekbe, parkokba érdemes kihelyezni. Előnye, hogy egyszerre nagyobb mennyiségű maggal feltölthető. A lábat a földbe kell beásni, így a kész etető kb 1,8 m magas lesz. Amennyiben macskákkal sűrűn lakott részen állítjuk fel a madáretetőt, a lábára rögzítsünk fémlemezt, vagy szúrós ágakat, hogy a madarak ne váljanak a házi kedvencek eledelévé. Méreténél fogva nagyobb madárcsoportok megjelenése is várható az etetőn. Az eleség mennyiségét folyamatosan kövessük figyelemmel, hisz távolról úgy tűnhet, hogy tele az etető, de elképzelhető, hogy már csak a maghéjak maradtak az értékes magok helyett.


Kép forrása: MME

Adatok
Cikkszám
mme4
Tömeg
4 kg/db
Vélemények
kandh_v2