"B" Típusú madárodú

"B" Típusú madárodú
"B" Típusú madárodú
"B" Típusú madárodú
"B" Típusú madárodú
"B" Típusú madárodú
"B" Típusú madárodú
"B" Típusú madárodú
"B" Típusú madárodú
"B" Típusú madárodú
"B" Típusú madárodú
"B" Típusú madárodú
"B" Típusú madárodú
"B" Típusú madárodú
"B" Típusú madárodú

Ehhez a termékhez nem készült el a leírás, ha szüksége van részletes információkra, szívesen segítünk Önnek.
Kattintson a "Kérdés a termékről" gombra, és soron kívül elkészítjük Önnek a részletes leírást.
Amennyiben a termék a kép alapján több fajta színben, tipusban rendelhető, az ár mindig 1 db-ra vonatkozik.

Törekszünk a weboldalon megtalálható pontos és hiteles információk közlésére. Olykor, ezek tartalmazhatnak téves információkat: a képek tájékoztató jellegűek és tartalmazhatnak tartozékokat, amelyek nem szerepelnek az alapcsomagban, egyes leírások vagy az árak előzetes értesítés nélkül megváltozhatnak a gyártók által, vagy hibákat tartalmazhatnak.

Ha hibát talált a leírásban vagy az adatlapon, kérjük jelezze nekünk!


A pontos szállítási díj rendeléskor kerül kiszámításra.

A szállítási díjaink megtekinthetőek ide kattintva.



A képek csak illusztrációk!
Beszerzési idő:
3-8 munkanap
6 609 Ft
db
db
Kedvencekhez
Nyomtat
Összehasonlítás
Kérdés a termékről
Részletek
Adatok
Vélemények
Részletek

Madaraink egy része odúköltő, azaz idősebb fák törzsében és ágaiban természetes módon képződő, vagy harkályok vájta odúkban költ. A településeken és a mezőgazdasági területeken egyaránt jelentkező természetvédelmi probléma, hogy az idősebb, odúképződésre, odúkészítésre alkalmas vastagságú fák állománya alacsony, csökken vagy már teljesen el is tűnt. Ezért a településeken mesterséges odúk kihelyezésével segíthetjük a madarak megtelepedését. Attól függően, hogy milyen madárfajokkal szeretnénk benépesíteni a kertünket, a madarak igényeihez és testméretéhez alkalmazkodva különböző odúkat kell alkalmaznunk.


A mesterséges odúk közül a „B” típusú a legszélesebb körben használt, ebbe költöznek azok a legalkalmazkodóképesebb, településeken is gyakori fajok – a széncinege, a házi és a mezei veréb –, melyek kedvelik a hagyományostól eltérő és az alacsonyan elhelyezkedő fészkelőhelyeket is. Ebből az odúfajtából kizárható a seregély, mely a nagyobb röpnyílású odút részesíti előnyben. Az odúkat érdemes ősszel ellenőrizni és a már nem használt fészket eltávolítani, hisz az odúlakó madarak miden évben új fészket készítenek.


Berepülő nyílás: Ø 32 mm átmérőjű, az odú aljától legalább 20 cm-re van


Belső alapterülete: 12,5 * 12,5 cm


Az odúban várhatóan megtelepedő fajok: széncinege, nyaktekercs, házi veréb, mezei veréb, csuszka, légykapók


Odúkihelyezés:  A "B" típusú odút 2-4 méter magasan, függesztve érdemes kihelyezni, melyre a késő ősz a legalkalmasabb időpont, hiszen az odúkat nem csak költéskor, hanem télen éjszakai pihenésre is használják a madarak. A kihelyezésnél érdemes arra is figyelni, hogy az odú nyílása ne észak felé nézzen. Ezek az odúk függesztettek, drót és szükség esetén kampó segítségével faágra, ágcsonkra akasztva egyszerűen telepíthetők. Az odúnak nem kell feltétlenül a fatörzsnek támaszkodnia, azok megfelelően erős ágakra is függeszthetők, a lengő mozgás a madarakat nem zavarja. Amennyiben nincs odúkihelyezésre alkalmas fánk, a "B" típusú odúkat a lakott területek macskaveszélyes környezetében bokrokba, sövényekbe, falra futtatott növények közé rejtve is ki lehet telepíteni. Ahol még sövény, vagy a bokrok sem állnak rendelkezésünkre, ott az épületek falát is használhatjuk odúkihelyezésre. Ez a megoldás odvas fákban szegény új építésű lakóparkokban, de panel, vagy irodaépületek esetében is megfelelő megoldás lehet. Amennyiben az odúkihelyezést téli etetéssel és egész éves itatással is kiegészítjük, akár a tizedik emeletre is követnek bennünket a madarak. Az azonos típusú mesterséges odúkat hagyományosan egyesével, egymástól 15-20 m távolságra szoktuk kihelyezni.


Kép forrás: MME

Adatok
Cikkszám
mme16
Tömeg
1,5 kg/db
Vélemények
kandh_v2